![Η καλύτερη… μεταγραφή Κοβάσεβιτς στον Ολυμπιακό! Η καλύτερη… μεταγραφή Κοβάσεβιτς στον Ολυμπιακό!](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEitvRGtXeztJ-qNINPY7H9-3rtFxmz6iIvYRhFrWENk_8iLZPkdCeIHqusmhoAwqz_m2sRzIC-MSvF8q6EoNpqYUKBx7E-dKEcVBkjLjSsuJ4L7Qu4cK_UhwNFlPDl3y2NcSdycTd0QP9csZl2chuAuecj3g4sMj0pi7O15oFHW-MvT0OT1QCCPkQn-p-s/s16000/kovacevic-mentilibar.png)
🔴 Η κίνηση του Σέρβου στου Ρέντη. Τι έκανε ο νέος Αθλητικός Διευθυντής...
Διαβάστε παρακάτω...
🔴 Ολυμπιακός: Βγάζει μάτια ο Στέφαν Γιόβετιτς στα
τελευταία παιχνίδια του Ολυμπιακού και ο Μεντιλίμπαρ έχει στην διάθεσή
του έναν ακόμα παίκτη που μπορεί να βασιστεί και να του δώσει χρόνο
συμμετοχής, πλέον και ως βασικό, στα επόμενα παιχνίδια.
Ο Μαυροβούνιος παίκτης αποδεικνύει πως στη νέα του θέση αποδίδει πολύ καλύτερα και μπορεί και βοηθάει την ομάδα έμπρακτα. Πού οφείλεται όμως στην «μετάλλαξη» του Γιόβετιτς και ποιος ήταν ο ηθικός αυτουργός της αλλαγής της θέσης του αλλά και της εικόνας του;
Θυμίζουμε πως τον Φεβρουάριο ο Ολυμπιακός ανακοίνωσε τη τρίτη επιστροφή του Ντάρκο Κοβάσεβιτς αυτή τη φορά ως Αθλητικό Διευθυντή. Η θέση που ανέλαβε δεν ήταν τυχαία καθώς η «ερυθρόλευκη» ΠΑΕ θεώρησε πως με την εμπειρία του μπορεί να βοηθήσει τον προπονητή και τους παίκτες έμπρακτα.
🔴 Αυτό και έγινε! Ο Σέρβος έπειτα από μια συζήτηση με τον Στέφαν Γιόβετιτς αλλά και τον Βάσκο προπονητή, κατάφερε να του αλλάξει θέση και να τον δοκιμάσει ως φορ. Η βοήθεια του Κοβάσεβιτς δεν ήταν μόνο τεχνική.Ο Μαυροβούνιος δεν έχει αλλάξει μόνο ως παίκτης αλλά έχει
διαμορφωθεί και η ψυχολογία του. Στα τελευταία παιχνίδια ο Γιόβετιτς
είχε ενέργεια, πάθος και σε συνδυασμό με την καλή του εικόνα στο γήπεδο
κατάφερε και ξανά συστήθηκε με τους «ερυθρόλευκους».
🔴 Το αποτέλεσμα της αλλαγής αυτής ήταν εμφανέστατο και η ευχαρίστηση
των «κόκκινων» είναι μεγάλη.
Αναμένουμε να δούμε τι μας επιφυλάσσει ο επιθετικός του
Ολυμπιακού και ποια θα είναι η συνέχεια στα επόμενα κρίσιμα παιχνίδια
που έχει να αντιμετωπίσει σε πρωτάθλημα και Ευρώπη
Η ανάρτηση δεν αποτελεί άρθρο του Olymp Eidisis. Όλα τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στην ιστοσελίδα που αναφέρεται παρακάτω. Για τυχόν παρατηρήσεις επικοινωνήστε μαζί μας: olympiakos-eidisis@mail.com