Φιλική νίκη με ανατροπή της Ξάνθης κόντρα στον Ολυμπιακό Β’

Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου 2021

Η Ξάνθη επικράτησε 3-1 του Ολυμπιακού Β’ σε φιλική αναμέτρηση, με τους «ερυθρόλευκους» να έχουν τον Πινακά για σκόρερ.

Τη φιλική νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό Β’ πήρε η Ξάνθη, επικρατώντας 3-1 με ανατροπή.
Διαβάστε παρακάτω...
🔴 Ο Πινακάς στο 9ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους Πειραιώτες, με τους γηπεδούχους να πιέζουν, να δημιουργούν ευκαιρίες και εν τέλει να ισοφαρίζουν στο 24’ με τον Κρητικό. Ο Κωστή με φάουλ απείλησε στο 34’ για λογαριασμό των φιλοξενούμενων, με τον Μπάτζιο στο 41’ να σκοράρει για την ανατροπή των Ακριτών (2-1) λίγο πριν το ημίχρονο.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 68ο λεπτό, με τον Βιθέντε να διαμορφώνει το τελικό 3-1 για την Ξάνθη

ΞΑΝΘΗ: Ίτσο, Μπάτζιος, Μιχαήλ, Δεληγιαννίδης, Ουνγιαλίδης, Βιθέντε, Θυμιάνης, Τσέλιος, Μονρόζ, Κρητικός, Ιμπραΐμι.

Έπαιξαν και οι Πολίμος, Φαζός, Δημητριάδης, Μόνχε, Τζανακάκης, Γκινσάρι, Πλατέλλας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’: Στουρνάρας, Κίνκουε, Μπαγκαλιάννης, Μαυρουδής, Ξενιτίδης, Βοΐλης, Πινακάς, Κωστή, Νίκολιτς, Κίτσος, Καλογερόπουλος.

Έπαιξαν και οι Νίκας, Σαπουντζής, Ντόη, Τσέλιος Ανδρέας, Αποστολόπουλος.
Η ανάρτηση δεν αποτελεί άρθρο του Olymp Eidisis. Όλα τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στην ιστοσελίδα που αναφέρεται παρακάτω. Για τυχόν παρατηρήσεις επικοινωνήστε μαζί μας: olympiakos-eidisis@mail.com
Προτεινόμενες σελίδες: ToPPost Greece | Στοίχημα - Καζίνο | Άλλες