Μασούρας και Ελ Αραμπί υπέγραψαν το τρίποντο, η κριτική των παικτών του Ολυμπιακού

Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2023

🔴 Καλή απόδοση είχαν οι περισσότεροι παίκτες του Ολυμπιακού στη δύσκολη νίκη στις Σέρρες (1-0), με πολύτιμη τη συμβολή του Μασούρα και του Ελ Αραμπί. Η κριτική των «ερυθρόλευκων»
Διαβάστε παρακάτω...
🔴 Ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 τον Πανσερραϊκό και πέρασε από μία δύσκολη έδρα. Για να πάρει τη νίκη χρειάστηκε τη στιγμή των Μασούρα και Ελ Αραμπί στο πέναλτι, αλλά και πολλή δουλειά απέναντι σε καλοστημένη ομάδα.

Η κριτική των παικτών του Κάρλος Καρβαλιάλ στον αγώνα με τον Πανσερραϊκό:

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΣΧΑΛΑΚΗΣ: Ελάχιστα απειλήθηκε και έκανε μία καλή επέμβαση στο κοντινό σουτ του Σοφιανού.

ΡΟΝΤΙΝΕΪ: Δεν ανέβηκε πολύ στο πρώτο μέρος, ήταν πιο δυναμικός στην επανάληψη, χωρίς προβλήματα πίσω.

ΖΟΥΛΙΑΝ ΜΠΙΑΝΚΟΝ: Έκανε καλό ματς και ανέβαινε πολύ για να βοηθήσει στο χτίσιμο των επιθέσεων.

🔴 ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΤΟΗ: Είχε μια δυο στιγμές απροσεξίας και ειδικά στην κάρτα του τόσο νωρίς,

ΦΡΑΝΣΙΣΚΟ ΟΡΤΕΓΚΑ: Καλό παιχνίδι και στις δύο πλευρές του γηπέδου. Έδειξε δυναμισμό σε πολλές φάσεις, οι σέντρες του πρέπει να βελτιωθούν.

ΣΑΝΤΙΑΓΚΟ ΕΣΕ: Συνεπής και με τρεξίματα, καλές πάσες ανάμεσα στις γραμμές, ανέβηκε στο δεύτερο μέρος.

ΜΑΝΤΙ ΚΑΜΑΡΑ: Στο πρώτο ημίχρονο ήταν ίσως ο καλύτερος, είχε στην κατοχή του όλο το κέντρο, έριξε ρυθμό στην επανάληψη, ήταν από τους πρωταγωνιστές.

ΚΩΣΤΑΣ ΦΟΡΤΟΥΝΗΣ: Κλείστηκε από δύο και τρεις παίκτες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με τον Γκαρσία να στοχεύει την εξουδετέρωσή του. Είχε πάντως ευκαιρίες να σκοράρει στο πρώτο μέρος.

ΝΤΑΝΙΕΛ ΠΟΝΤΕΝΣΕ: Δεν έκανε καλό ματς παρόλο που προσπάθησε. Δεν βγήκαν αρκετές προσπάθειές του, έχασε πολύ καλή ευκαιρία λίγο πριν αντικατασταθεί.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΣΟΥΡΑΣ: Εξαιρετική δουλειά, πολλά κλεψίματα, δεύτερες μπάλες. Δεν σκόραρε ο ίδιος, αλλά πήρε το πέναλτι της νίκης.

🔴 ΑΓΙΟΥΜΠ ΕΛ ΚΑΑΜΠΙ: Είχε συμβολή στη γενική επιθετική πίεση, έχασε ένα γκολ από αυτά που συνήθως βάζει στο πρώτο μέρος, γενικά είχε καλή παρουσία.

ΓΙΟΥΣΕΦ ΕΛ ΑΡΑΜΠΙ: Με το που μπήκε δημιούργησε χώρους, άνοιξε το παιχνίδι, έβγαλε μπαλιές, φυσικά έδωσε το τρίποντο με τη νίκη. Παραμένει υπερπολύτιμος.

ΠΕΠ ΜΠΙΕΛ: Μπήκε με πείσμα να βοηθήσει και έκανε αρκετή δουλειά στο μικρό διάστημα της συμμετοχής του.

ΣΩΤΗΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ: Μπήκε για πέντε λεπτά και κράτησε καλά την μπάλα.

ΟΜΑΡ ΡΙΤΣΑΡΝΤΣ: Πρόλαβε στο διάστημα της συμμετοχής του να κάνει μια πολύ καλή σέντρα.

Η ανάρτηση δεν αποτελεί άρθρο του Olymp Eidisis. Όλα τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στην ιστοσελίδα που αναφέρεται παρακάτω. Για τυχόν παρατηρήσεις επικοινωνήστε μαζί μας: olympiakos-eidisis@mail.com
Προτεινόμενες σελίδες: ToPPost Greece | Στοίχημα - Καζίνο | Άλλες