![«Σφραγίδα» της UEFA έχει το πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού «Σφραγίδα» της UEFA έχει το πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh9CFUXVuAFKrJ_Y2FVtZTrhGrKZDe0Wh-3DJB_zdM9vsarT3UjXAUWM1Xvjt3zYGMzOwFWyLvZs53r_OKeBF_1nckKvrx9vn1qQ_bsPb5uY8ZHMQxTLI_9pjsdlguw4h_ssn8WblVYhZiVYiici8UPYsQdDJkuVfVwPlOWOrWjR-5a52qrtJzNrF1Y/s16000/biel-olympiacos.jpg)
Στο κενό πέφτει η προπαγάνδα για το πέναλτι που δόθηκε υπέρ του Ολυμπιακού στον Βόλο και με το οποίο ο Μπιέλ έκανε το 1-0. Παρόμοιο πέναλτι δόθηκε στο περσινό παιχνίδι για τους «16» του Γιουρόπα Λιγκ, Μπέτις-Αίντραχτ 1-2.
Διαβάστε παρακάτω... 🔴 ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΥ ΕΔΩ!Όπως μπορείτε να δείτε στο παρακάτω βίντεο η φάση είναι παρόμοια με αυτή στο ματς στον Βόλο. Το πέναλτι καταλόγισε ο Ιταλός διαιτητής Μάρκο Γκουίντα και η παράβαση, το χέρι του Ρουιμπάλ της Μπέτις στο 50', επιβεβαιώθηκε και από το VAR.
Έτσι, δόθηκε πέναλτι υπέρ της Αϊντραχτ και για την ιστορία ο Μπράβο απέκρουσε το πέναλτι του Μπορέ. Ο διαιτητής Γκουίντα δικαιώθηκε από την UEFA για τον καταλογισμό της προαναφερόμενης παράβασης.
Δείτε το βίντεο:
Η ανάρτηση δεν αποτελεί άρθρο του Olymp Eidisis. Όλα τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στην ιστοσελίδα που αναφέρεται παρακάτω. Για τυχόν παρατηρήσεις επικοινωνήστε μαζί μας: olympiakos-eidisis@mail.com