Το 1971 ήταν η τελευταία φορά που ο Ολυμπιακός δεν είχε κερδίσει τα τρία πρώτα παιχνίδια του νέου έτους. Το ισοφάρισε ο φετινός Ολυμπιακός με τις ισοπαλίες σε Ριζούπολη και Λεωφόρο, αλλά και την ήττα στο Αγρίνιο.
Συγκεκριμένα, το 1971 με προπονητή τον Λάκη Πετρόπουλο ο Ολυμπιακός είχε φέρει 0-0 με τον ΠΑΟΚ, 1-1 με τον Ηρακλή και 0-0 με τον Παναθηναϊκό στα πρώτα τρία παιχνίδια εκείνου του έτους.
Το 2022 έχει 0-0 με Απόλλωνα Σμύρνης και Παναθηναϊκό και την ήττα με 1-2 από τον Παναιτωλικό.
Η ανάρτηση δεν αποτελεί άρθρο του Olymp Eidisis. Όλα τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στην ιστοσελίδα που αναφέρεται παρακάτω. Για τυχόν παρατηρήσεις επικοινωνήστε μαζί μας: olympiakos-eidisis@mail.com
► Ρίξε μια ματιά!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj-45SAVz2TbjxzdJLpcCsZOsqLQPTwyPbSdVMR8aoIWdrKxeKH8xpdPSgjPBL7QOBivvbWQoOSYYOW9RnNUWz_jVCKcEdDtJK2rL1k7jtBFgvqE5JS79dVO-7QdfM868KXM_S_aKwZgubl/s25-no/Close-button-25.png)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj-45SAVz2TbjxzdJLpcCsZOsqLQPTwyPbSdVMR8aoIWdrKxeKH8xpdPSgjPBL7QOBivvbWQoOSYYOW9RnNUWz_jVCKcEdDtJK2rL1k7jtBFgvqE5JS79dVO-7QdfM868KXM_S_aKwZgubl/s25-no/Close-button-25.png)