![Τράβηξαν την προσοχή του Μαρτίνς οι Νίκολιτς, Κωστή, Μπα και Μπαγκαλιάνης Τράβηξαν την προσοχή του Μαρτίνς οι Νίκολιτς, Κωστή, Μπα και Μπαγκαλιάνης](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh84VKbAOTVVwPPTIa6v36JFMYvJP0c26Yk1-7g8Nxdj0RoF8D66VSkNOvghct0RDPPf8KbdZH22GKxS03qfLJznHn-XGdiFmOJlEMvz2RawckOccqP7XqCOnDnKa1YtdOlO-clqZkB3Bs/s16000/3241890_105332.jpg)
Ο Κώστας Νικολακόπουλος γράφει στο sport-fm.gr για τα παιδιά της ομάδας Β του Ολυμπιακού που κέντρισαν το ενδιαφέρον του Μαρτίνς Διαβάστε παρακάτω...
🔴 • Έγινε ένα οικογενειακό ματσάκι στο Ρέντη, αλλά πέρασε στα ψιλά, με
την επικαιρότητα τη μεταγραφική να τα σκεπάζει όλα. Έπαιξε η πρώτη ομάδα
του Ολυμπιακού κόντρα στη Β και ήρθαν ισόπαλες.
• Το δε ενδιαφέρον της υπόθεσης είχε να κάνει με την πολύ καλή παρουσία των περισσότερων παικτών της Β ομάδας. Είτε γιατί ήθελαν να τραβήξουν την προσοχή του Πέδρο Μαρτίνς, είτε γιατί βρήκαν μπόσικη την πρώτη ομάδα, που δεν τα…έδωσε κι όλα, τα κατάφεραν μια χαρά.
• Ο 20χρονος Βόσνιος δεξιός μπακ Νίκολιτς (δανεικός την περασμένη σεζόν στα Χανιά) κέρδισε τις εντυπώσεις, με την εικόνα του αμυντικά και επιθετικά. • Οι κεντρικοί αμυντικοί Μπαγκαλιάνης (20 ετών, απόκτημα από τον Άρη) και Καλογερόπουλος συγκρότησαν ένα πολύ αμυντικό δίδυμο, παρότι ο δεύτερος, στα 17 του μικρότερος όλων, έκανε το λάθος με το οποίο ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό η πρώτη ομάδα.
• Ο Κύπριος Κωστή (21 ετών, δανεικός πέρυσι στο Λεβαδειακό) ήταν ίσως από τους καλύτερους του γηπέδου σε ρόλο κεντρικού χαφ.
• Ο Ξενιτίδης (22 ετών, δανεικός πέρυσι στη Ζενές Ες Λουξεμβούργου) έκανε πολλή δουλειά στη μεσαία γραμμή, εκεί όπου έπαιξε κάποια στιγμή κι ο Σουρλής.
• Κι ο 19χρονος Αλγκασίμ Μπα (απόκτημα πριν λίγους μήνες από τη Γουϊνέα) σε ρόλο αριστερού εξτρέμ ήταν πάρα πολύ επικίνδυνος και σκόραρε μάλιστα.
• Καλή παρουσία είχε κι ο 18άρης Κίτσος σε ρόλο αριστερού μπακ (εκεί θέλει να τον βλέπει ο Μαρτίνς, παρότι ο μικρός είναι εξτρέμ), ενώ μπροστά έπαιξαν μαζί του ο 21χρονος σέντερ φορ Βοίλης (δανεικός πέρυσι κι αυτός στη Ζενές Ες), με τον 21χρονο Μαρίνο (δανεικός πέρυσι στον Λεβαδειακό) και πιο πίσω ο 18χρονος Τσέλιος. Η ανάρτηση δεν αποτελεί άρθρο του Olymp Eidisis. Όλα τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στην ιστοσελίδα που αναφέρεται παρακάτω. Για τυχόν παρατηρήσεις επικοινωνήστε μαζί μας: olympiakos-eidisis@mail.com
• Το δε ενδιαφέρον της υπόθεσης είχε να κάνει με την πολύ καλή παρουσία των περισσότερων παικτών της Β ομάδας. Είτε γιατί ήθελαν να τραβήξουν την προσοχή του Πέδρο Μαρτίνς, είτε γιατί βρήκαν μπόσικη την πρώτη ομάδα, που δεν τα…έδωσε κι όλα, τα κατάφεραν μια χαρά.
• Ο 20χρονος Βόσνιος δεξιός μπακ Νίκολιτς (δανεικός την περασμένη σεζόν στα Χανιά) κέρδισε τις εντυπώσεις, με την εικόνα του αμυντικά και επιθετικά. • Οι κεντρικοί αμυντικοί Μπαγκαλιάνης (20 ετών, απόκτημα από τον Άρη) και Καλογερόπουλος συγκρότησαν ένα πολύ αμυντικό δίδυμο, παρότι ο δεύτερος, στα 17 του μικρότερος όλων, έκανε το λάθος με το οποίο ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό η πρώτη ομάδα.
• Ο Κύπριος Κωστή (21 ετών, δανεικός πέρυσι στο Λεβαδειακό) ήταν ίσως από τους καλύτερους του γηπέδου σε ρόλο κεντρικού χαφ.
• Ο Ξενιτίδης (22 ετών, δανεικός πέρυσι στη Ζενές Ες Λουξεμβούργου) έκανε πολλή δουλειά στη μεσαία γραμμή, εκεί όπου έπαιξε κάποια στιγμή κι ο Σουρλής.
• Κι ο 19χρονος Αλγκασίμ Μπα (απόκτημα πριν λίγους μήνες από τη Γουϊνέα) σε ρόλο αριστερού εξτρέμ ήταν πάρα πολύ επικίνδυνος και σκόραρε μάλιστα.
• Καλή παρουσία είχε κι ο 18άρης Κίτσος σε ρόλο αριστερού μπακ (εκεί θέλει να τον βλέπει ο Μαρτίνς, παρότι ο μικρός είναι εξτρέμ), ενώ μπροστά έπαιξαν μαζί του ο 21χρονος σέντερ φορ Βοίλης (δανεικός πέρυσι κι αυτός στη Ζενές Ες), με τον 21χρονο Μαρίνο (δανεικός πέρυσι στον Λεβαδειακό) και πιο πίσω ο 18χρονος Τσέλιος. Η ανάρτηση δεν αποτελεί άρθρο του Olymp Eidisis. Όλα τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στην ιστοσελίδα που αναφέρεται παρακάτω. Για τυχόν παρατηρήσεις επικοινωνήστε μαζί μας: olympiakos-eidisis@mail.com