Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 2-1: Κριτική των παικτών: Ο φανταστικός Αγκιμπού και ο Γκάρι

Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021

Ο Ολυμπιακός είχε σε τρομερή βραδιά τον Αγκιπού Καμαρά, ενώ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον ΠΑΟΚ οι περισσότεροι παίκτες ήταν σε καλή κατάσταση.

Διαβάστε παρακάτω...
🔴 ΒΑΤΣΛΙΚ

Στο γκολ που δέχεται δεν μπορεί να κάνει κάτι, ενώ στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς δεν είχε αρκετή δουλειά. Όποτε χρειάστηκε ήταν σταθερός.

ΛΑΛΑ

Πολύ καλό πρώτο ημίχρονο με συμμετοχή στο επιθετικό παιχνίδι και καλές συνεργασίες με τον Γκάρι. Στην επανάληψη είχε θέματα από την πλευρά του.

ΣΙΣΕ

Δεν αντιμετώπισε σοβαρά προβλήματα και έδειξε να πατάει καλύτερα σε σχέση με το ματς της Φρανκφούρτης.

ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ

Πολύ σταθερός ο Σωκράτης σε ακόμα ένα παιχνίδι. Βρίσκεται σε πολύ καλό φεγγάρι και είχε σωστές επεμβάσεις.

ΡΕΑΜΠΤΣΙΟΥΚ

Έκανε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο. Πίεσε πολύ σωστά τους αντιπάλους του, κέρδισε μπάλες, είχε σωστές τοποθετήσεις και ήταν πολύ καλός και από τη μέση και μπροστά.

ΕΜΒΙΛΑ

Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε κανένα πρόβλημα, μοίρασε σωστά το παιχνίδι και αναχαίτισε τις επιθέσεις του ΠΑΟΚ.

ΜΑΝΤΙ ΚΑΜΑΡΑ

Δραστήριος στο πρώτο ημίχρονο, πίεσε και πήρε μπάλας, αλλά στην επανάληψη έμεινε από δυνάμεις.

ΜΑΣΟΥΡΑΣ

Τελειώνει άψογα τη φάση έπειτα από την πάσα του Αγκιμπού και κάνει το 2-0 για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας έχει βρει τον καλό του εαυτό και στο πρώτο μέρος είναι από τους παίκτες που ξεχώρισαν.

ΑΓΚΙΜΠΟΥ ΚΑΜΑΡΑ

Έπαιξε πίσω από τον Ελ Αραμπί και έχει κάνει τρομερό ματς. Ένα γκολ, μία ασίστ και τέλειο τακτικά παιχνίδι.

ΡΟΝΤΡΙΓΚΕΣ

Έπαιξε το πρώτο μέρος και έδωσε ενέργεια στον Ολυμπιακό. Από τα πόδια του περνούσαν όλες οι επιθέσεις και άφησε υποσχέσεις γι' ακόμα καλύτερο μέλλον.

ΕΛ ΑΡΑΜΠΙ

Στάθηκε άτυχος στη φάση του πρώτου μέρους με τη μπάλα δύο φορές να βρίσκει στο δοκάρι.

ΜΠΟΥΧΑΛΑΚΗΣ

Πέρασε στο παιχνίδι στο 70' και στη φάση που ισοφάρισε ο ΠΑΟΚ χάνει τη μπάλα, από την πίεση που δέχτηκε.

ΒΡΟΥΣΑΙ

Αγωνίστηκε ελάχιστα, αλλά προσπάθησε να μπει στις φάσεις.

ΚΟΥΝΤΕ

Έπαιξε ελάχιστα στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ.

ΟΝΙΕΚΟΥΡΟΥ

Έπαιξε σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο και δεν έχει καταγραφεί στο ενεργητικό του κάποια καλή ενέργεια. Ο Νιγηριανός δεν πρόσφερε το παραμικρό στην ομάδα του Πειραιά.

ΤΙΚΙΝΙΟ

Αγωνίστηκε για κάτι παραπάνω από μισή ώρα και θα μπορούσε να έχει πετύχει το τρίτο γκολ του Ολυμπιακού.

Η ανάρτηση δεν αποτελεί άρθρο του Olymp Eidisis. Όλα τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στην ιστοσελίδα που αναφέρεται παρακάτω. Για τυχόν παρατηρήσεις επικοινωνήστε μαζί μας: olympiakos-eidisis@mail.com
Προτεινόμενες σελίδες: ToPPost Greece | Στοίχημα - Καζίνο | Άλλες