Πέμπτη, 29 Σεπτεμβρίου 2016

Αναλυτικό πρόγραμμα: Πάει Σπάρτη ο Ολυμπιακός, Ηράκλειο ο ΠΑΟ!

Αναλυτικό πρόγραμμα: Πάει Σπάρτη ο Ολυμπιακός, Ηράκλειο ο ΠΑΟ!

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδας όπως διαμορφώθηκε μετά την σημερινή κλήρωση.


Ο Ολυμπιακός θα ξεκινήσει την προσπάθειά του στο Κύπελλο με τον Πλατανιά στο "Καραϊσκάκης", ενώ τελευταία αγωνιστική θα πάει στη Σπάρτη για τον αγώνα με την ομάδα του Δημήτρη Γιαννακόπουλου.

Ο Παναθηναϊκός ξεκινάει τις υποχρεώσεις του στην Λεωφόρο με τον Ηρακλή, ενώ θα παίξει και με τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο, ενώ ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει την ΑΕΛ του Άγγελου Αναστασιάδη στην πρεμιέρα.

Όσο για την ΑΕΚ την πρώτη αγωνιστική θα παίξει με την Κέρκυρα στο ΟΑΚΑ.

Υπενθυμίζουμε ότι σε κάθε όμιλο οι ομάδες θα παίξουν μεταξύ τους μόνο μια φορά. Αυτές της Superleague θα έχουν έναν μόνο αγώνα εκτός έδρας σε αντίθεση με εκείνες της Football League που θα αγωνιστούν δύο φορές μπροστά στους οπαδούς τους.

Οι αναμετρήσεις για την πρώτη αγωνιστική θα διεξαχθούν από τις 25 Οκτωβρίου έως και τις 27 του ίδιου μήνα. Τα ματς της δεύτερης αγωνιστικής θα γίνουν στις 29 και 30 Δεκεμβρίου.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα:

1ος όμιλος
1η αγωνιστική 25-27/10
ΠΑΟΚ - ΑΕΛ
Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος - Τρίκαλα
2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12
Τρίκαλα - ΠΑΟΚ
ΑΕΛ - Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος
3η αγωνιστική 13-15/12
Τρίκαλα - ΑΕΛ
Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος - ΠΑΟΚ

2ος όμιλος
1η αγωνιστική 25-27/10
Ολυμπιακός - Πλατανιάς
Σπάρτη - ΑΟ Χανιά
2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12
ΑΟ Χανιά - Ολυμπιακός
Πλατανιάς - Σπάρτη
3η αγωνιστική 13-15/12
ΑΟ Χανιά - Πλατανιάς
Σπάρτη - Ολυμπιακός

3ος όμιλος
1η αγωνιστική 25-27/10
Παναθηναϊκός - Ηρακλής
Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ
2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12
ΟΦΗ - Παναθηναϊκός
Ηρακλής - Απόλλων Σμύρνης
3η αγωνιστική 13-15/12
ΟΦΗ - Ηρακλής
Απόλλων Σμύρνης - Παναθηναϊκός

4ος όμιλος
1η αγωνιστική 25-27/10
ΠΑΣ Γιάννινα - Ξάνθη
Καλλονή - Αγροτικός Αστέρας
2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12
Αγροτικός Αστέρας - ΠΑΣ Γιάννινα
Ξάνθη - Καλλονή
3η αγωνιστική 13-15/12
Αγροτικός Αστέρας - Ξάνθη
Καλλονή - ΠΑΣ Γιάννινα

5ος όμιλος
1η αγωνιστική 25-27/10
Αστέρας Τρίπολης - Βέροια
Αιγινιακός - Άρης
2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12
Άρης - Αστέρας Τρίπολης
Βέροια - Αιγινιακός
3η αγωνιστική 13-15/12
Άρης - Βέροια
Αιγινιακός - Αστέρας Τρίπολης

6ος όμιλος
1η αγωνιστική 25-27/10
ΑΕΚ - Κέρκυρα
Λαμία - Αναγέννηση Καρδίτσας
2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12
Αναγέννηση Καρδίτσας - ΑΕΚ
Κέρκυρα - Λαμία
3η αγωνιστική 13-15/12
Αναγέννηση Καρδίτσας - Κέρκυρα
Λαμία – ΑΕΚ

7ος όμιλος
1η αγωνιστική 25-27/10
Ατρόμητος - Παναιτωλικός
Πανθρακικός - Καλλιθέα
2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12
Καλλιθέα - Ατρόμητος
Παναιτωλικός - Πανθρακικός
3η αγωνιστική 13-15/12
Καλλιθέα - Παναιτωλικός
Πανθρακικός - Ατρόμητος

8ος όμιλος
1η αγωνιστική 25-27/10
Πανιώνιος - Λεβαδειακός
Πανσερραϊκός - Κισσαμικός
2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12
Κισσαμικός - Πανιώνιος
Λεβαδειακός - Πανσερραϊκός
3η αγωνιστική 13-15/12
Κισσαμικός - Λεβαδειακός
Πανσερραϊκός - Πανιώνιος

Πηγή:sportdog.gr




Προτεινόμενες σελίδες: Score Live | Στοίχημα | ToPPost Greece | Άλλες