Σάββατο, 26 Μαρτίου 2016

Ποια ευρωπαϊκή ματσάρα θυμήθηκε ο Τζόλε; (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Τζόρτζεβιτς «έφτιαξε» τους φίλους του Ολυμπιακού με την φωτογραφία που ανέβασε. Μπορείτε να καταλάβετε από ποια μεγάλη ευρωπαϊκή βραδιά του Ολυμπιακού είναι;

Φωτογραφία από μία από τις μεγαλύτερες ευρωπαϊκές βραδιές του Ολυμπιακού, παρότι έχασε, ανέβασε ο Πέντραγκ Τζόρτζεβιτς το Σάββατο. Ο παλαίμαχος άσος των Πειραιωτών έβαλε στο Instagram μία φωτογραφία του με τον Λουτσιάνο Γκαλέτι και ψάχνοντας από πού είναι, ανακαλύψαμε πως πρόκειται για στιγμιότυπο από το παιχνίδι με την Ρεάλ στη Μαδρίτη, το 4-2.

Για όσους δεν θυμούνται (στο τέλος έχουμε και το σχετικό βίντεο), επρόκειτο για ένα συγκλονιστικό, γεμάτο από φάσεις και γκολ, παιχνίδι. Ο εξαιρετικός εκείνο το βράδυ Ολυμπιακός, είχε γνωρίσει την ήττα με 4-2, παίζοντας από το 12ο λεπτό με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Τοροσίδη.

Οι ερυθρόλευκοι είχαν προηγηθεί 1-2 με γκολ των Γκαλέτι και Σέζαρ, ενώ είχαν χάσει δυο κλασικές ευκαιρίες στις καθυστερήσεις για να πάρουν τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Τζόρτζεβιτς στα 35 του ήταν από τους κορυφαίους εκείνο το βράδυ, ενώ θυμίζουμε πως τα γκολ του Ολυμπιακού είχαν σημειωθεί στο 7’ και στο 47’, ενώ για την Ρεάλ είχαν σκοράρει ο Ραούλ στο 2’, ο Ράμος στο 68’, ο Ρομπίνιο στο 83’ και ο Μπαλμπόα στο 93’.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ρεάλ Μαδρίτης (Μπερντ Σούστερ): Κασίγιας, Σαλγκάδο (64' Ιγκουαΐν), Ράμος, Μέτσελντερ, Μαρσέλο, Γκάγκο, Γκούτι, Ρομπίνιο, Σνάιντερ (82' Μπαλμπόα), Φαν Νίστελροϊ, Ραούλ (88' Τόρες).

Ολυμπιακός (Τάκης Λεμονής): Νικοπολίδης, Τοροσίδης, Άντζας, Σέζαρ, Ραούλ Μπράβο (75' Ζεβλάκοβ), Λεντέσμα (87' Νούνιες), Πατσατζόγλου, Στολτίδης, Γκαλέτι, Τζόρτζεβιτς, Λούα Λούα (72' Κοβάτσεβιτς).